Гвардиола и Валдес повторно заедно?


Време е за ЕП: Супер дерби уште на стартот, тест за домаќинот! ↓↓↓


Виктор Валдес остана без клуб во ова лето, повеќе нема да биде член на Манчестер Јунајтед.

Дефинитивно, Манчестер Јунајтед повеќе на смета на Виктор Валдес, но на него можеби може да смета Пеп Гвардиола.

Гвардиола го превзема Сити, го сака во својот тим како резерва Виктор Валдес со кого соработуваше во Шпанија додека ја водеше Барселона.

Луј Ван Гал не сметаше на Валдес кој бранеше само на 2 натпревари за првиот тим на Ѓаволите.

Проследен во минатата сезона на позајмица во Стандард од Лиеж, но брзо се врати во Манчестер,

Виктор Валдес има 34 години, но сеуште не размислува за завршување на својата професионална кариера.