Холандија ја совлада Романија за четвртфинале на ЕП


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Репрезентацијата на Холандија се пласира во четвртфинале откако славеше против Романија со 3-0.

Романија даваше отпор, иако Холандија го диктираше темпото и постигна гол во 20. минута за водство преку Коди Гакпо.

Холандија создаваше шанса, но тешко го наоѓаше патот кон мрежата на Романија, а во листата на стрелци во вториот дел се запиша и Мален кој постигна два гола.