Хрватот се враќа во Италија, но не во поранешниот клуб


Ep.2 Urban Explorer: Каде да се пирсате во Скопје!? ↓↓↓


Хрватскиот репрезентативец, Матео Ковачиќ ова лето најверојатно ќе го напушти Реал Мадрид.

Ковачиќ пред почетокот на сезоната стигна во кралскиот клуб од Интер, но се наигра во својата прва сезона. Медиумите во Италија денес пренесоја дека овој фудбалер по завршувањето на ЕП ќе си замине од Реал Мадрид.

Газета Дело Спорт соопшти дека Ковачиќ ќе се врати во Серија А, но и дека тоа нема да биде Интер. Наводно, хрватскиот фудбалер се договорил со Рома и од потписот го делат само медицинските прегледи.

Ако Реал Мадрид се согласи да го продаде овој фудбалер, Рома ќе мора да плати 30 милиони евра.