Хрватска ги разочара македoнските навивачи: Познати шеширите за СП 2025


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Ждрепката за Светското првенство (СП) во 2025 година е закажано за пет дена, кога Македонија ќе ги дознае ривалите, а во меѓувреме беа одредени и шеширите.

Македонската јавност се надеваше дека Хрватска ќе нè избере како една од репрезентациите кои ќе играат на нивно тло, сепак тоа не се случи. Тие се сместија себеси во групата Х во Загреб, а во овој град ќе игра и Словенија во групата Г. Австрија доби место во групата Ц во Пореч, додека Унгарците се сместени во Вараждин.

Македонија ќе ја чека ждрепката од третиот шешир каде што се уште и Полска, Катар, Бразил, Аргентина, Куба, Јапонија и Алжир.