Хумелс го „избрка“ Терзиќ, па и сам го напушти Дортмунд


Финале: Кој до титула? Шпанија по четврти или Англија по прв пат!? ↓↓↓


Тренерот Един Терзиќ вчера ја прекина соработката со бундеслигашот Борусија Дортмунд, а денеска пристигна вест дека нов договор нема да потпише Матс Хумелс.

Хумелс не беше во добри односи со Терзиќ и „бараше“ да си замине тренерот за да потпише нов договор, меѓутоа дефанзивецот се премисли и реши да ја напушти Борусија.

Искусниот дефанзивец играше 13 сезони кај „милионерите“, а сака и во иднина да игра во Европа, иако има понуди од Саудиска Арабија.