„И Господ плачеше поради пензијата на Ибрахимовиќ“


Викенд на градски дерби дуели: Арсенал - Тотенхем и Атл.Мадрид - Реал М. ↓↓↓


Златан Ибрахимовиќ вчера ја заврши кариерата и се збогуваше со навивачите на Милан на „Сан Сиро“ по последниот меч во сезоната против Верона.

Швеѓанецот со балкански корени имаше емотивен говор на стадионот.

„Денот почна со дожд и помислив дека и Господ е тажен бидејќи Ибра заминува. Потоа и на теренот и на трибините сите плачеа поради мене. Покажав дека сум Супермен со големо срце“, кажа Ибрахимовиќ.

Ибрахимовиќ во текот на кариерата играше за Ајакс, Јувентус, Барселона, ПСЖ, Лос Анџелес Галакси, Манчестер јунајтед, Малме и двапати во Милан.