Игуаин во солзи најави крај на кариерата (Видео)


Го чекав ова! Аргентина на „мојата“ Холандија - 18 ден ↓↓↓Аргентинскиот напаѓач Гонзало Игуаин на прес-конференција во солзи соопшти дека ќе оди во пензија на крајот на сезоната во САД.

На прес-конференцијата беа присутни новинари, но и пријатели и дел од семејството на Игуаин, кој не можеше да ги задржи солзите.

Игуаин ја игра последната сезона во дресот на Интер Мајами, а засега не се познати неговите планови по крајот на кариерата.

„Кога ќе помислам со какви фудбалери сум играл во кариерата, тоа е неверојатно и не ми се верува какви успеси постигнав. Играв со Роберто Карлос, се соочи со Роналдињо. Ова беше неверојатно патување“, кажа Игуаин.