Инцидент на хуманитарен меч: Подолски го нападна судијата, доби црвен картон, па сакаше да го истепа!


Викендов дерби, до дерби - се враќа клубскиот фудбал!↓↓↓Прославениот германски фудбалер Лукас Подолски направи инцидент на хуманитарен натпревар во чија организација учествуваше и тој.

Подолски успеа да го изнервира главниот судија, по што го навредуваше, а тој му возврати со црвен картон.

Тензиите не се смирија ни по излегувањето на Подолски од теренот, зашто сакаше и физичка пресметка со судијата, па мораа да реагираат и останати членови на екипата.