Исчезна екс-фудбалер на Виљареал!

Поранешниот фудбалер на Виљареал, Франко Акоста исчезнал во Уругвај. Медиумите објавија дека тој со неговиот брат се обидувал да мине река, но притоа исчезнал.

Акоста беше голема надеж на Уругвај, но не го исполни потенцијалот, а сега настапува за второлигашот Атенас.

Фудбалерот е прогласен за исчезнат и полицијата го бара 25-годишниот Уругваец, а за жал мала е можноста да биде пронајден жив.