Иско избра нов тим и ги изненади сите со платата која ќе ја добие!


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Шпанскиот фудбалер Иско на крајот на сезоната речиси сигурно ќе го напушт Реал Мадрид, и тоа по девет години откако не договори нова соработка.

Овој 30-годишен фудбалер не доби премногу шанса во Мадрид сезонава и затоа уште претходно имаше шпекулации за неговата иднина, а вчера се појави информација дека е на листата со желб на Бетис.

Иско треба да биде големо засилување за Бетис, кој сака да го ангажира на крајот на сезоната, а очигледно нема да штеди пари за неговата плата.

Шпански „АС“ објави дека Иско во следните две сезони во Бетис ќе заработи 20 милиони евра, а тоа е над очекувањата и многу навивачи се изненадија со сумата која ќе ја добие фудбалерот.