Италијанска војна за Белгиец


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Три италијански клуба ќе се обидат ова лето да го доведат репрезентативецот на Белгија.

Според италијанските медиуми, Интер, Наполи и Јувентус го посакуваат Аксел Витсел.

Јуве средниот ред го засили со Пјаниќ, го сакаше и Маскерано, но бидејќи тој трансфер пропадна мораат да најдат уште еден фудбалер за врска.

На Интер му се потребни засилувања на сите позиции, а Наполи стандардно прави се за да биде посилен.