Италијанската одбрана е најсилна во светот


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Шпанскиот напаѓач, Алваро Мората ја пофали одбраната на италијанската репрезентација.

Мората ќе го предводи нападот на Шпанија во осминафиналниот натпревар против Италија и напаѓачот на Реал Мадрид знае каде “Аѕурите” се најсилни.

“Во изминатите две години додека играв во Италија, научив повеќе отколку во целиот живот. Во Италија е многу потешко да постигнете гол, морате да ја користите секоја шанса бидејќи нема да ги имате многу”.

“Италија секогаш била силна. Со Брзаљи, Киелни и Бонучи Италија ја има најдобрата одбрана и никој не може лесно да и даде гол. Освен тоа, не заборавајте дека Буфон е на голот”- изјави Мората.

Шпанија и Италија за четвртфинале ќе играат во понеделник.