Ивановски избори четвртфинале во Монастир


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Најдобриот македонски тенисер Калин Ивановски го помина осминафиналето во Монастир, Тунис, откако денеска беше подобар од Никола Темпак со 2-0 во сетови.

Ивановски водеше голема битка против Темпак во првиот сет, кој го доби во тај-брејк со 8-6, додека во вториот сет стигна до 6-4 и така обезбеди пласман во четвртфинале.

Следен противник на Ивановски во Монастир е првиот носител Робин Бертран од Франција.