Изненадување за навивачите на Интер – објавен новиот дрес за 2020/21 (ФОТО)


Роналдо нека се пази, Мароко гази - 19 ден ↓↓↓Познатиот портал „Футихедлајнс“ продолжи со откривање на фудбалските дресови кои треба допрва официјално да бидат промовирани, а еден од најновите кој го објавија е тој на Интер.

Станува збор за домашната гарнитура на Интер за сезоната 2020/21, а фотографијата ги потврдува шпекулациите за новиот дрес на „нераѕурите“.