Јаховиќ се договори со турски второлигаш!


Финале: Кој до титула? Шпанија по четврти или Англија по прв пат!? ↓↓↓


Македонскиот репрезентативец Адис Јаховиќ денеска го засили второлигашот Бодрумспор, каде што ќе игра следната сезона.

По долги преговори беше постигнат договор меѓу Бодрумспор и Јаховиќ, кој на почетокот барал плата од 500.000 евра годишно.

Јаховиќ претходно го носеше дресот на Коњаспор, Јени Маталијаспор и Анталијаспор во Турција, а во последните месеци се поврзуваше со неколку екипи, но сепак потпиша за Бодрумспор.