Јаја Туре би можел во италијанскиот гигант, но кога?


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Агентот на Јаја Туре ја појасни ситуацијата за својот клиент.

Јаја Туре нема да биде во плановите на Гвардиола.

Туре и Гвардиола се разделиле во лоши односи кога Јаја во 2010-та година се пресели во Манчестер.

Роберто Манчини сака да го доведе во Интер бидејќи е добро познат со квалитетите со кои располага Туре.

„Во овој момент Туре е фудбалер на Сити. Интер е голем клуб, Манчини е голем тренер, но уште мораме да чекаме. Интер има проблеми со фер плејот па би можел да почека до следното лето кога и му истекува договорот“, изјави Селук.