Јокиќ се покажа и во улога на тренер на Олстар-мечот (Видео)


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


Српскиот кошаркар Никола Јокиќ е вистински шоумен и еден од најдобрите играчи во НБА-лигата, а на социјалните мрежи се појави снимка која е направена за време на Олстар-мечот.

Србинот ја зема таблата на тренерот на Западната конференција и им нацрта акција на своите кошаркари, по што го седна Лука Дончиќ на клупата за резерви.