Јунајтед го нуди капитенот Фернандеш како дел од сензационален трансфер!?


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Манчестер јунајтед го понуди својот капитен Бруно Фернандеш во сензационална размена на играчи со Барселона.

Португалецот оваа сезона има седум асистенции во Премиерлигата, а најверојатно од следната ќе го носи дресот на каталонскиот гигант.

„Ѓаволите“ сакаат да го ангажираат Френки Де Јонг и поради тоа им испратија понуда на Каталонците, но поранешниот шпански шампион ќе бара и парична отштета.

Премиерлигашот е подготвен да понуди и 17 милиони фунти, освен Фернандеш, но засега не е познато дали Барселона би прифатила таква понуда.