Јувентус испрати официјална понуда од 44 милиони евра на адреса на Арсенал


Време е за ЕП: Супер дерби уште на стартот, тест за домаќинот! ↓↓↓


Од Јувентус стигна важна вест кога е во прашање преодниот рок на анкуелниот шампион на таа земја.

Јувентус не прекинува да бара добри играчи со цел да го засилат и така силниот состав на Старата дама, па така е испратена официјална понуда до Арсенал за Алексис Санчез.

Тоа што досега беше само шпекулација, сега стана и официјална вест, а тоа е дека Јувентус испраќа официјална понуда за најдобриот играч на таа екипа. Дури 44 милиони што е износ кој стои во пораката која стигна на Емирати синоќа.

Моментално овој трансфер е на чекање, поради тоа што управата на Арсенал во наредните денови ќе одчучи дали ќе го продаде Санчез.