Како изгледа тимот составен од најскапи фудбалери во ЛШ? 📸


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Групната фаза од Лигата на шампиони почнува денеска, а порталот „Трансфермаркт“ објави екипа составена од најскапите играчи кои се дел од елитното натпреварување.

На голот е Јан Облак, по што следат Бен Дејвис, Рубен Дијас, Маркињос и Кимих во одбраната. Во средината се Де Брајне, Санчо и Де Јонг, а во нападот се Мбапе, Нејмар и Халанд.