Како реагираше Бекам по ремек-делото на Меси? (Видео)


Чекаме казна за Даку! (ја дочекавме) ↓↓↓


Аргентинскиот фудбалер Лионел Меси уште еднаш ги воодушеви навивачите, откако постигна два гола за Интер Мајами, а посебно импресивен беше вториот од слободен удар.

Меси изведе ремек-дело од слободен удар за 4-4 и тоа го однесе натпреварот на пенали, каде што Интер Мајами беше подобар и обезбеди четвртфинале.

Оваа мајсторија на Меси го воодушеви и Дејвид Бекам кој беше на трибините.