Како тие само ги произведуваат? Ќе имаме нов најскап играч на светот!

Се чини дека Лестер е свесен, откако ја загуби трката за Лигата на шампионите, дека ќе мора да ја наполни касата. Бен Чилвел сака да си замине, тој наводно му кажал на Роџерс за тоа, а медиумите тврдат дека тој се збогувал со неговите клупски играчи.

Сепак, се чини дека тој е премногу оптимист затоа што Лисиците сè уште ја држат цената, тој ќе мора барем да го изедначи рекордот на неговиот поранешен соиграч Хари Мекгвајер за да го напушти Лестер.

Цената е околу 90 милиони евра, во трка се Челси и Јунајтед. Првата понуда на Сините беше одбиена, беше околу 65 милиони, алтернатива за Лампард е Регилон, но тој го сака Чилвел.

Јунајтед влезе во трката, Санчо е се подалеку, се вели дека клубот е подготвен да вложи пари во Чилвел и Кулибали. За левиот бек и стоперот, Јунајтед ќе мора да издвои повеќе од 150 милиони евра, но тие, наводно, би биле единствените две набавки во трансфер периодот.

Лестер планира да најде замена за Варди, кој веќе е ветеран, но и да зајакне неколку позиции во тимот. Тој ќе остане и без Менди, кој е слободен агент и наводно заминува во Катар.

Роџерс го сака младиот репрезентативец на Англија, Двајт Мекнил.

Алтернативата е Одсон Едуард од Селтик, поранешен играч на ПСЖ, кој Роџерс многу добро го познава.

Ако Чилвел замине, тие направија список на играи, меѓу кои најпознати се Алекс Грималдо од Бенфика, Вајндал од Алкмар, Арон Мартин од Мајнц.