„Каков црн дочек, одам да се оженам“


Дерби во Англија, Столе против кралевите во Мадрид ↓↓↓


Велс од страна на Португалија е исфрлена од ЕВРО во Франција, а нивниот сонародник Џо Ледли даде неколку интересни изјави.

Имено овој играч за врска на Велс истакна дека нема да присуствува на дочекот во Кардиф, но и дека ќе се потруди истиот ќе го проследи преку Скајп.

„Каков црн дочек, одам на Ибица да се оженам. Ова не го очекувавме, и направивме голем успех за нашата Земја. Еуфофоријата требаше да се прекине одма псоле славјето во Кардиф бидејќи не чекаат квалификации, мораме повторно да отидеме на големо натпреварување. Нема да бидам на дочекот но ќе се потруда истиот да го испратам на Скајп“, рече Ледли.

Истиот играч се наврати на мечот со Португалија, и на играта на Кристијано Роналдо на споменатото првенство.

„Тој е еден од играчите кој ме нервира, Бејл за разлика од него пробува нешто, бара топка, креира игра, додека Роналдо е статичар кој на моменти прорадува. Креатор е на два безвредни гола на натпреварот кои нас не елиминираа од Франција, и мислам дека тоа е единствено што покажа на првенството“, рече Ледли и малку ја ублажи ситуацијата.

„Сепак она што го оствари мора да се цени, со години е во топ форма, и еден од најдобрите играчи на светот“.