Ќе горат Белград и Загреб ако Црвена Звезда и Динамо Загреб го минат третото коло!


Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓Денеска беше одржана ждрепката за плејофот на Лигата на шампиони, односно последната пречка за пласман во групната фаза на елитното натпреварување.

Во ждрепката се најдоа Динамо Загреб и Црвена Звезда, кои претходно изборија пласман во третото претколо и ако ја минат таа рунда, тогаш ќе играат во плејофот.

Потенцијални парови во полуфинале се:

Салцбург – Бронди

Клуж/Јанг Бојс – Ференцварош/Славија Прага

Малмо/Ренџерс – Олимпијакос/Лудогорец

Црвена Звезда/Шериф – Динамо Загреб/Легија