Клоп го критикуваше асистентот: “Дали си луд? Ние не правиме такви работи” (ВИДЕО)

Ливерпул го победи Челси со 0-2 во дербито на 2.коло од Премиер лигата на гости. Херој на денот беше Садио Мане кој ги постигна двата гола за „црвените“.

Андреас Кристенсен исто така ги олесни работите за шампионот, кој доби црвен картон на крајот на првото полувреме, па гостите повеќе играа со играчот во текот на целото второ полувреме.

Кога на стоперот на „сините“ му го покажа патот до соблекувалната, имаше аплаузи од клупата на „црвените“, што го иритираше Јирген Клоп.

“Дали си луд? Никогаш, никогаш не го правиме тоа, дали е јасно?”, викаше Германецот на еден од неговите асистенти.

По натпреварот дојде објаснувањето на еден од најдобрите тренери на денешницата, кој врши навистина одлична работа со Ливерпул.

“Не беше еден од резервните играчи, туку друг член на стручниот штаб, но јас му реков што мислам за тоа и тој го прифати. Во тоа време, тоа не беше нешто што сакав да го видам”, рече Клоп.