Кои се најлошите засилувања во историјата на Реал Мадрид?


Викенд на градски дерби дуели: Арсенал - Тотенхем и Атл.Мадрид - Реал М. ↓↓↓


Белгискиот фудбалер Еден Азар пристигна во 2019 година како големо засилување на Реал Мадрид, но никогаш не ги повтори одличните настапи од Челси.

Популарниот веб-сајт „Гол.ком“ направи листа со најлошите засилувања на „кралевите“ во историјата, а едно од нив секако е Азар.

Листата изгледа вака:

Данило – 31,5 милиони евра

Жилиен Фобер – позајмица

Ројстон Дренте – 14 милиони евра

Антонио Касано – пет милиони евра

Хавиер Савиола – слободен играч

Педро Леон – 10 милиони евра

Реиние Жесус – 30 милиони евра

Роберт Просинечки – 15 милиони евра

Валтер Самуел – 25 милиони евра

Николас Анелка – 34,5 милиони евра

Хамес Родригез – 80 милиони евра

Елвир Баљиќ – 26 милиони евра

Кака – 65 милиони евра

Џонатан Вудгејт – 18,3 милиони евра

Лука Јовиќ – 66 милиони евра

Еден Азар – 120 милиони евра