Колегите на Кинтана се расплакаа пред дуелот со Елверум 🎥

Голманот Алфредо Кинтана почина пред неколку дена откако доживеа срцев удар на тренингот на Порто.

Ракометарите на Порто не можеа да ги задржат солзите пред натпреварот со Елверум во ракометната Лига на шампиони.