Конте не требаше толку да се радува на голот на Италија (ВИДЕО)


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Репрезентацијата на Италија славеше победа против Белгија во рамките од првото коло на Европското првенство (2:0).

Селекторот на италијанската репрезентација, Антонио Конте, при прославата на првиот гол на неговата репрезентација доживеа мала незгода.

Имено, после силните прегратки со неговите помошници и остатокот од клупата на Конте започна да му тече крв од носот, па остатокот од средбата мораше да го помине со марамче во раката…