Конте во Челси води двоец од репрезентацијата?


Роналдо и со 39 години ја предводи Португалија! ↓↓↓


Италијанскиот фудбалски стручнак Антонио Конте од наредната сезона ќе биде тренер на Челси.

Конте наводно веќе има и листа на фудбалери кои сака да ги доведе во својот нов клуб, а на неа се и двајца репрезентативци на Италија, селекција на која е тој моментално на клупата.

Тоа се дефазивецот Леонардо Бонучи и играчот за врска Антонио Кандрева. Двата фудбалери играат важна улога во репрезентацијата на Италија и Антонио Конте исклучително ги цени.