„Критичарите ме мотивираат“


Време е за ЕП: Супер дерби уште на стартот, тест за домаќинот! ↓↓↓


Шпанскиот голман, Давид Де Геа, се заблагодари на критичарите кои го „мотивирале“ после нешто слабиот настап на мечот против Хрватска во групата на ЕВРО 2016.

„Единствено кои се поразени се тие кои губат надеж. Критичарите ме мотивираат да продолжам да се борам со својот тим“, изјави голманот на Шпанија.

Поразот на Шпанија во натпреварот со Хрватска кој заврши со резултат 2:1, се пласира на второто место во групата и ги испрати право на Италија во осмина финалето.

Но, секогаш се зборувало, за да бидете најдобар, морате да ги победувате најдобрите. Шпанија би испишала фудбалска историја со трета титула по ред на ЕП.