Крос со солзи се збогува од навивачите: Бев силен додека не ги видов моите деца


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Германскиот репрезентативец Тони Крос го одигра последниот меч на „Сантијаго Бернабеу“, а имаше и емотивно збогување со навивачите.

Крос доби „шпалир“ на теренот, а на теренот остана до 86. минута по што му ја предаде капитенската лента на Лука Модриќ.

Легендата на „кралевите“ беше поздравен со овации и аплауз од трибините, а потоа на клупата се расплака.

„Бев силен додека не ги видов моите деца. Тоа ме скрши“, кажа Крос.