Лампард и Жозе влегоа во жесток клинч крај аут линијата: Да му е**м Френк, кога губиш не си толку гласен…(Видео)


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Жозе Мурињо и Френк Лампард имаа жесток клинч крај аут линијта на вечерашната пресметка на Вајт Харт Лејн.

Во моментов резултатот е 1:1, а при инцидентот Челси имаше предност од 1:0.

Во еден момент Мурињо упати гестикулации кон Лампард и како што пишуваат англиските медиуми му викнал: „Да му е**м Френк. Кога губиш 3:0“ не си толку гласен, на што Лампард му возвратил „Седи и молчи“…