Лазаров: Ќе останам селектор на Македонија, а во иднина може ќе работам и во друг тим


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Македонскиот селектор Кире Лазаров преку социјалните мрежи најави дека на крајот на сезоната ќе се пензионира, па му остануваат само уште два натпревари во дресот на нант.

Лазаров ја потврди информацијата на прес-конференцијата со претседателот на Нант, а притоа кажа дека останува селектор на Македонија, иако во иднина не ја исклучува можност да тренира друг тим.

„Играв во големи клубови, но одлуката да се преселам во Нант се покажа како одлична. Ова е клуб кој расте од година во година. Ако ви треба џокер следната сезона, можам да помогнам. Се шегувам.. Ќе останам селектор, а во иднина може ќе работам како тренер на друг тим“, кажа Лазаров.