Леброн останува да ја одбрани титулата!


Време е за ЕП: Супер дерби уште на стартот, тест за домаќинот! ↓↓↓


Се појавија шпекулации дека би можел да ја напушти екипата, но сега и самиот играчи потврди дека ќе остане.

Леброн Џејмс нема да ја менува средината. Се шпекулираше дека би можел да замине од Кливленд бидејќи ја исполнил својата цел на овој град да му ја донесе првата титулата во НБА лигата.

На парадата во Кливленд, по повод освојувањето на титулата и самиот Џејмс ги демантираше таквите шпекулации.

“Супер ми е тука, ги обожавам своите соиграчи. Секако, мојот агент ќе се позанимава со логистиката, но јас сум среќен. Не планирам никаде да одам во овој момент”- изјави популарниот “Крал”.