Ливерпул го нанишани фантастичниот фудбалер


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Неодамна на Енфилд доведоја крилен фудбалер, а сега би можел да пристигне фудбалер за врска.

Муса Сисоко би можел да биде новото засилување на Ливерпул.

Францускиот Л’Екип соопшти дека фудбалерот на Њукасл бара начин да си замине од клубот.

Сепак, Рафа Бенитез не сака да се откаже од услугите на еден од своите најдобри фудбалери и се надева дека нема да го одби интересот од поранешниот клуб и така да го задржи на Сент Џејмс Парк.

Њукасл сака експресно да се врати во ПЛ, а вредно работат на засилувања.