Ливерпул и официјално го претстави гостинскиот дрес, навивачите ниту среќни, ниту пак тажни


Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓Откако пред неколку седмици го претставија новиот домашен дрес кој повторно го дизајнираше New Balance, Редсите денес го претставија и многу едноставниот гостински дрес кој додуша пред неколку денови се појави на интернет, но сега и официјално е потврден.

Во прашање е бела боја без многу детали, па навивачите нема да имаат причина ниту да бидат среќни, ниту пак тажни.