Лудило: Мејведер тргна да го здроби јутјуберот, имаше и закани по живот… 🎥


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Јутјуберот Џејк Пол успеа да го изнервира легендарниот боксер Флојд Мејведер, кој пристигна на прес-конференција организирана еден месец пред борбата против Логан Пол, а таму се појави и неговиот брат.

Човекот кој долго време ги провоцира боксерите и останатите борци реши да се пресмета и со легендарниот боксер, но за малку немаше да си помине убаво.

Му ја тргна капата од глава, а тоа го налути 43-годишниот Мејведер, кој тргна да се пресмета со јутјуберот.

Мејведер успеа во намерата да го удри неколку пати јутјуберот, а поголем инцидент беше спречен од обезбедувањето.