Магија на Дончиќ: Додека НБА-ѕвездите одмараат, Лука – растура! (Видео)


Викендов дерби, до дерби - се враќа клубскиот фудбал!↓↓↓Словенечкиот кошаркар Лука Дончиќ е чудо од дете, а додека многу ѕвезди одмараат на плажите ширум светот, тој реши да заигра за Словенија во квалификациите за Светското првенство (СП).

Дончиќ, исто така, одигра и пријателски меч против Италија во кој славеше Словенија со 90-71, а кошаркарот на Далас маверикс беше најефикасен со 12 поени за 24 минути.

Кошаркарот на Далас уживаше во натпреварот, а еден потег ги воодушеви сите, кога го нападна кошот, а потоа ги изненади сите со додавање.