Магија на Икер на тренингот на репрезентацијата


Чекаме казна за Даку! (ја дочекавме) ↓↓↓


На вчерашниот тренинг на репрезентацијата на Шпанија, Икер Касиљас направи нешто неверојатно.

Алваро Мората и Серхио Рико беа во круг, се чинеше дека Касиљас е во безизлезна ситуацијата, а тогаш се фрли на „магија“.

@ikercasillasoficial bossing the rondo hahah 😎 Naughty pass ⚽️

A video posted by Football Soccer Futbol ⚽️ (@rldesignz) on

Икер Касиљас не помина ниту една минута на терен во досегашниот тек на ЕП, на сите три меча од групната фаза меѓу стативите предност добиваше Давид Де Геа.