Мајката на прво место: Потпиша договор од 200 милиони долари и ја почести мајка му! 📷

Кошаркар на Мајами хит, Бам Адебајо потпиша петгодишен договор со тимот вреден речиси 200 милиони долари.

Овој 23-годишен центар доби одличен договор за неговите настапи во тимот од Флорида, а веднаш ја почести неговата мајка.

Неговата мајка живеела во приколка, која не ги исполнувала условите за нормален живот, а Бам тоа реши да го промени и затоа купи нов дом за мајка му.

„Мојата мајка никогаш немала нешто за што би се кажало дека е нејзино. Сакав да им покажам на сите каде пораснав и низ што минав за да стигнам тука“, порача Адебајо.

Фотографија од нејзината приколка закачи на ѕидот веднаш со влезната врата за да ги зачува спомените и моментите минати таму.