Мајсторски гол на Рашфорд, Јунајтед води против Тотенхем (Видео)


Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим!↓↓↓Манчестер Јунајтед рано стигна до водство на дерби натпреварот против Тотенхем кој се игра на „Олд Трафорд“.

Маркус Рашфорд со одличен погодок го отвори резултатот уште во 7. минута од натпреварот. Избраниците на СОлскјер играат многу подобро во воведните 10 минути на оваа дерби пресметка,….