Македонецот Волкановски подобар од Холовеј во одбрана на титулата (ВИДЕО)


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Австралиецот со македонски корени Александар Волкановски славеше против Макс Холовеј на УФЦ 251 настанот и ја одбрани титулата.

Холовеј се покажа како незгоден противник во првите две рунди од борбата, кои ги доби во своја корист, по што Волкановски успеа да се врати во игра и на крајот со судиска одлука да го суреди искусниот противник.