Македонија ги дозна ривалите за ЕП 2022, пак ќе играме со Данска!

Македонската ракометна репрезентација ги доби ривалите во групата за Европското првенство (ЕП), кое ќе се одржи во 2022 година.

Македонија и имаше најдобите квалификации во историјата и заврши втора со ист број на бодови колку и лидерот Данска, додека зад нас останаа Швајцарија и Финска.

На денешната ждрепка Македонија дозна дека на ЕП ќе игра повторно против Данска, додека во групата ќе бидат и незгодните селекции на Словенија и Црна Гора.

Фото: РФМ