Македонија немоќна во Риека – загуби убедливо од Хрватска (Видео)


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Македонската фудбалска репрезентација загуби на гостувањето кај Хрватска во Риека со 0-3 во пријателски меч.

Поразот беше најавен уште во првото полувреме кога Ловро Мајер двапати ја затресе мрежата на Столе Димитриевски, а победата на домаќинот ја запечати Марко Пашалиќ.

Македонија ќе одигра уште еден пријателски меч, и тоа на 10 јуни на гости во Чешка.