Манасков се збогуваше со навивачите на Веспрем (Фото)

Македонскиот ракометар Дејан Манасков се збогуваше со навивачите на Веспрем, откако не му беше продолжен договорот и си заминува од унгарскиот тим по пет години.

Унгарскиот тим се раздели со неколку ракометари, меѓу кои и Манасков, а на збогувањето беа присутни и голем број навивачи.

Засега не е познато каде ќе игра следната сезона македонскиот репрезентативец, но наскоро се очекува негова одлука за иднината.