Манчестер јунајтед ќе му плати на Мегваер за да си замине


Викенд на градски дерби дуели: Арсенал - Тотенхем и Атл.Мадрид - Реал М. ↓↓↓


Англискиот фудбалер Хари Мегваер по финалето во ФА-купот против Манчестер сити ќе си замине од „Олд Трафорд“.

Најскапиот дефанзивец во историјата е отпишан кај тренерот Ерик Тен Хаг, кој активно бара негова замена.

Мегваер ќе остане во Премиерлигата затоа што го сакаат неколку тимови, а најзаинтересиран за неговите услуги е Вест хем.

„Дејли Мејл“ објави дека „црвените ѓаволи“ ќе му платат 10 милиони фунти на Мегваер за да замине од клубот, затоа што постои таква клаузула во нивниот договор.