Манчестер Јунајтед не се откажува од ангажман на нов централен дефанзивец, двајца играчи на врвот на листата на приоритети

Манчестер Јунајтед во своите редови за следниот летен преоден рок планира да донесе најмалку еден централен дефанзивец.

„Ѓаволите“ во јуни ќе тргнат по услугите на фудбалерот на Наполи, Калиду Кулибали, а ќе ја разгледаат опцијата да го ангажираат и Рубен Дијас од Бенфика.

Речиси сигурно в година дресот на Манчестер Јунајтед нема да го носи Маркос Рохо, а можно е клубот на перманентна основа да го напушти Крис Смолинг. И Фил Џонс би можел да си замине, па со тоа ќе се отвори простор за ангажман на минимум двајца нови централни стопери.