Мартинез бараше Роналдо да му го шутира пеналот! 🎥

Манчестер јунајтед се посрамоти на домашен терен од Астон вила и загуби со 0-1, а Бруно Фернандеш промаши пенал за израмнување во судиското надополнување.

Интересно е тоа што голманот на Астон Вила, Мартинез побара од Кристијано Роналдо тој да му го шутира пеналот.