Масовна тепачка на навивачите во Берлин, едно лице се бори за живот (Видео)


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Навивачите на грчките тимови Панатинаикос и Олимпијакос се степаа во Берлин, каде што се игра завршниот турнир во кошаркарската Евролига.

По масовната тепачка има повредени и приведени лица, а едно од нив се бори за својот живот поради тешките повреди.

Натпреварот меѓу Олимпијакос и Фенербахче се игра од 17 часот за третото место, додека Панатинаикос ќе се бори против Реал Мадрид за пехарот од 20 часот.