Медведев почна да се кара со публиката, па глумеше мајмун (Видео)

Рускиот тенисер Данил Медведев се наоѓа во криза, а вчера загуби од Станислас Вавринка со 1-2 во сетови, односно 4-6, 7-6 и 3-6, па тоа е уште еден доказ за лошата форма.

Русинот ги загуби нервите во последниот сет, по што почна да се кара со навивачите, а го фрли и рекетот.

Публиката збесна поради тоа и почна да го исвиркува, а Русинот реши да глуми мајмун и дополнително да ги налути навивачите.